Vyhodnocování - FUKOSIDOSA a PRA CORD1

FUKOSIDOSA a PRA CORD1 se testuje v laboratořích GENOMIA (Česká republika), Animal Health Trust (Velká Británie) a LABOKLIN (Německo a Slovensko).


1. GENOMIA - Česká republika

Genomia s.r.o.
Teslova 3
30100 Plzeň

laborator@genomia.cz
tel: +420 777 907 952
tel: +420 724 028 493

www.genomia.cz

 

 

Vyšetření se provádí z bukální  stěru nebo z  krve, kterou odebere veterinární lékař. K provedení stěru Vám laboratoř zašle odběrovou soupravu (cena za zásilku je 50 Kč bez ohledu na to, kolik souprav obsahuje). Odběr může být udělán do zkumavky, kterou vám laboratoř dodá nebo do jiné zkumavky veterináře.

 

Jak postupovat:

 

Objednávky můžete zadávat prostřednictvím internetu nebo vyplněním žádanky o genetické vyšetření psa. Pokud zadáváte objednávku přes internet, přiřadí se každému zvířeti (odebíranému vzorku) jedno číslo, kterým je nezbytné označit odebraný biologický materiál.

 

Veterinární lékař provede stěr buněčného epitelu nebo odběr krve. Lékař potvrdí identitu psa a odebraných vzorků na žádanku o genetické vyšetření psa. Pokud objednáváte vyšetření přes internet, musíte spolu se vzorky zaslat i Potvrzení správnosti původu biologického materiálu a údajů o zvířeti.

 • Vzorky krve je třeba odebrat do dobře uzavíratelných zkumavek. Každou zkumavku s krví vložíte do čistého igelitového sáčku, sáček uzavřete. Zkumavky dále zajistěte proti nárazu (obalte je vatou, molitanem, ubrousky...). Obalené zkumavky vložte do bublinkové obálky a odešlete obyčejnou poštou.
   

 • Kartáčky se bukálním  stěrem  vkládejte po jednom do čisté obálky (Kartáčky ke stěru i obálky Vám zašle laboratoř po zadání objednávky vyšetření). Obálky zalepte. Obálky s kartáčky vložte do obálky a odešlete obyčejnou poštou.

 • Pokyny k odběrům vzorků naleznete ZDE.

   

   

  Pro členy KASS platí smluvní ceny. Pro poskytnutí smluvní ceny je nutno uvést do poznámky k objednávce, že jste členem KASS a následně zaslat spolu se vzorky kopii členské karty.

   

  Platby za testy lze provádět platební kartou, převodem na účet nebo složenkou. Rovněž je možné poslat odběrové soupravy na dobírku za celkovou cenu vyšetření. Test bude proveden až po obdržení platby. Výsledek Vám bude sdělen po přihlášení do objednávkového systému. Na přání můžeme zaslat výslednou zprávu poštou (cena 50 Kč).
   

   

  CENY:

   

   

  Název vyšetření

  Běžná cena

  Ceny pro členy KASS

  Fukosidosa

  1400,-

  1300,-

  PRA Cord1

  1200,-

  1100,-

  Deficit fosfofruktokinázy (PFK)

  1300,-

  1200,-

  Fukosidosa + PRA Cord1 z jednoho vzorku

  2100,-

  2000,-


  Ceník ke stažení ZDE.

  Při zaslání více jak 10-ti vzorků je speciální cena. Pokud máte o tuto cenu zájem, kontaktujte poradce chovu.

   

   

  2. Laboklin

  Laboklin s.r.o.

  Líščie údolie 57

  842 31 Bratislava
  SLOVAKIA
  labor.ba@laboklin.com
  www.laboklin.de

  Laboklin GmbH & Co. KG

  Steubenstraße 4

  D-97688 Bad Kissingen

  Deutschland

  mueller@laboklin.com

  www.laboklin.de

   

  V Laboklinu se testuje na základě bukálních  stěrů  nebo vzorků krve. K provedení stěru nebo odběru krve Vám laboratoř zašle odběrovou soupravu. Odběrové soupravy je možno objednat ZDE. Po odebrání odešlete vzorek do laboratoře, návod na zasílání vzorků najdete ZDE.

   

  Vyplňte formulář a s testovací sadou jděte k veterináři. Ten dle návodu odebere stěr nebo krev a tuto skutečnost vám potvrdí v přiloženém formuláři.

   

  Pro členy KASS platí smluvní ceny. Pro poskytnutí smluvní ceny je nutno zaslat spolu se vzorky kopii členské karty.

  Formulář - English, German, Slovensky
  Objednávky odběrových souprav
  - English, German, Slovensky
  Manuál k odběru vzorků - English, German, Slovensky

   

  CENY:

   

   

  Název vyšetření

  Běžná cena

  Ceny pro členy KASS

  Fukosidosa

  60,06 EUR

  51,05 EUR

  PRA Cord1

  60,06 EUR

  51,05 EUR

  Certifikát

  5,52 EUR

  5,52 EUR

   

   

  3. Animal Health Trust - Velká Británie

  Genetic Services, Animal Health Trust

  Lanwades Park, Kentford, Newmarket

  Suffolk, CB8 7UU, Great Britain

  www.aht.org.uk

   

   

  Jak postupovat:

   

  V AHT se testuje na základě bukálních stěrů. Pošlete email s žádostí o zaslání originálního setu pro testování. Žádost zašlete na adresu swab.request@aht.org.uk. Do čtrnácti dnů obdržíte testovací sadu včetně návodu v češtině a formuláře. Pozorně si přečtěte tento návod "Instrukce k odběru a zasílání vzorků pro DNA testy".

   

  Vyplňte přiložený formulář (zde je návod na jeho vyplnění) a s testovací sadou jděte k veterináři. Ten dle návodu odebere stěr buněčného epitelu a tuto skutečnost vám potvrdí v přiloženém formuláři. Odběrové kartáčky vložte bez plastových obalů do obálky, která je součástí setu. Formulář včetně informací o platbě vložte spolu s kartáčky do obálky, pozor - nesmí být bublinková, kartáčky musí "dýchat". Vše zašlete kurýrní službou nebo leteckou poštou na adresu uvedenou v návodu. Leteckou poštou vás zaslání vyjde na cca 70,- Kč.

   

  !!! Pozor !!! Pokud uvedete ve formuláři informace k vaší platební kartě s tím, že chcete, aby si AHT peníze z vašeho účtu stáhla, musíte mít tuto skutečnost nastavenou na vaší platební kartě od vaší banky!!!

  Výsledky obdržíte do tří týdnů nejdříve emailem a poté poštou.

  CENY:

   

  Název vyšetření

  Běžná cena

  Fukosidosa

  48 liber

  PRA Cord1

  48 liber

  Fukosidosa + PRA Cord1 z jednoho vzorku

  82,50 liber

  Při zaslání více jak 20-ti vzorků je speciální cena. Pokud máte o tuto cenu zájem, kontaktujte poradce chovu.